День цивільного захисту

В ХСШ №119 18 квітня 2023 року було проведено День цивільного захисту. ДЦЗ проводиться щороку з метою практичного закріплення учнями закладів освіти теоретичного матеріалу з питань особистої безпеки в умовах загрози та виникнення надзвичайної ситуації, користування засобами захисту від її наслідків, вивчення правил пожежної безпеки та основ цивільного захисту, вивчення якого здійснюється в рамках предметів “Основи здоров’я” та “Захист України”.

Учні та педагогічний колектив школи удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти , щоб захистити своє здоров’я та життя. День цивільного захисту відбувся у дистанційному форматі.

На першому уроці класні керівники розповіли дітям про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, під час подорожі до лісу та про небезпеку, яку несуть у собі вибухові знахідки, план дій під час радіаційної небезпеки, про правила поведінки на водоймах.

Протягом дня учні мали змогу переглянути відеоматеріал, підготовлений учнями 11-их класів, щодо надання домедичної допомоги на випадок надзвичайних ситуацій, ознайомитися із засобами захисту органів дихання та шкіри.

Для початкової школи було підготовлено та проведено квест "Небезпечні забави лисенятко Фредді" про пожежну та мінну безпеку.

Учні 10-11 класів підготували та провели цікаву вікторину для 5-9 класів, на якій учні виявили знання та вміння дій в умовах екстремальних ситуацій.

Завершальним етапом було ознайомлення учнів та вчителів з порадами: "Що робити в надзвичайній ситуації або в зоні бойових дій?

Як не стати жертвою дезінформації. Що робити після отримання сигналу «УВАГА ВСІМ». Як підготувати «тривожну валізу». Що ще варто пам’ятати про зони обстрілів? Що має бути в аптечці. Здобувачі освіти та вчителі продемонстрували обізнаність і підготовку з цивільного захисту населення на випадок надзвичайних ситуацій.

День цивільного захисту під гаслом «Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!» проведено цікаво та повчально. Усі переконалися в тому, що отримані знання дуже важливі у сьогоденні.